Merhaba,

Siz de yığınla evrak işlerinizden bunalıp karmaşa yaşıyorsanız, randevu ve mali kayıtlarınızı organize etmek gibi bir hedefiniz varsa bu platform tam size göre.
MedikalRandevu.Net (Med.Randevu), randevu ile çalışan bireysel veya kurumsal işletmelerin genel takip, arşiv ve tüm kayıt ihtiyaçları düşünülerek geliştirildi.

Detaylı Bilgi Yeni Üyelik

ÜYE GİRİŞİ

Yenile              Bu cihazda beni hatırla
      Şifremi UnuttumRandevu İşlemleri (ekleme,silme,taşıma v.s.)

 

Platformun kullanımı ile ilgili bilgi verilirken masaüstü/dizüstü bilgisayarlar gözönüne alınarak anlatım yapılacaktır.Arada tablet ve akıllı cihaz kullanımına değinilecek olsa da bu cihazlarla ilgili detaylı bilgi için "Mobil Cihazlarda Kullanım" başlığını incelemenizi tavsiye ederiz.

 
  
İlk olarak yeni bir randevu kaydı oluşturmak için haftanın herhangi bir gününün herhangi bir saatine (veya aralığa) 1 kez tıklayınız.Tek tıklamayla oluşturacağınız bu randevunun işlem süresi otomatik olarak tıkladığınız hücrenin saat aralığı kadardır.

( Hücreler arası saat ve dakika ayarı için "Bana Özel / Ayarlar / Panel Ayarları" bölümünden gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. )

Ayrıca birkaç kutucuğu, birçok kutucuğu, birkaç günü topluca seçerek (kutucuğa basılı tutup sürükleme şeklinde) uzun süreli randevular da oluşturabilirsiniz.


 


 
Hücreye tıkladığınız zaman açılan pencerede ;

1 nolu alana randevu adını direk yazabileceğiniz gibi 2 nolu alana tıklayıp Adres-Telefon Defteri arşivinizden de veri çekebilirsiniz. ( Aşağıda daha detaylı anlatılacak)

Başlangıç - bitiş tarihleri sizin seçtiğiniz kutucuk mesafesini, işleme ayrılan süre ise seçim aralığındaki zaman farkını otomatik olarak gösterir. (3 nolu alan)


  
 


 

Randevu paneli sayfanızın daha şık ve randevular açısından daha ayırt edilebilir olması için işleme ve randevuya uyumlu bir arkaplan rengi seçmelisiniz.

4 ve 5 nolu alanlar sadece 'Aktif Üye' ler oturum açtığında gözükür.'Pasif Üye' ler (sekreter v.s.) bu alanları göremez.

Aktif üyeler kendilerine özel, kimsenin görmesini veya değiştirmesini istemediği randevularını, programlarını veya başka kayıtlarını bu şekilde daha da kişiselleştirebilirler.

Seans Öncesi Not kısmına dilerseniz işlemler alakalı bilgi girebilirsiniz.
( İşlem saati geçtikten sonra sistem tarafından otomatik olarak 'Seans Sonrası Not' kısmı açılır.Bu kısma da seans sonrası not girilebilir.Bu şekilde aylar sonra bile bu randevu kaydına baktığınızda seansöncesi-sonrası notlarına ulaşabilirsiniz. )


 

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere eklemek istediğiniz kaydın adını veya soyadını yazmaya başladığınızda ilgili veriler listelenmeye başlar.Eğer aradığınız kayıt listede varsa "Seç" butonuyla onu randevu ekranına taşımış olursunuz.

Yukarıda 2 nolu alana tıklamak suretiyle Adres-Telefon Defteri'nden veri çekebileceğimizi söylemiştik.

( Adres-Telefon Defteri : Kişisel veri arşivi oluşturmak için hazırlamış olduğumuz bir arayüzdür.Buraya kişilerinizi kaydederek çok daha hızlı randevu ekleme, düzenleme,telefon ve yakınlık bilgilerine ulaşma, istatistik tutma gibi özelliklerden faydalanabilirsiniz.
Örneğin bir randevu kaydını Adres-Telefon Defteri Arşivinden seçerek eklerseniz veya eşleştirme yaparsanız, panel üzerindeki randevuya tıkladığınızda kişinin telefon bilgilerine ve yakınlık (anne, baba v.s.) hızlıca ulaşırsınız.Eğer kullandığınız cihazın telefon arama özellği varsa buradaki telefonlara tıklamak suretiyle hemen arama yapabilirsiniz.
Adres Telefon Defterine ulaşmak için 'Bana Özel / Adres-Telefon Defteri' sekmesini kullanınız.)
 


 
Yukarıdaki işlemlerden sonra randevu kaydımızı oluşturmuş olduk.

Randevu kaydına fare ile 1 kez tıkladığımızda detaylı bilgilere ulaşabiliriz.
( Dokunmatik ekranlı cihazlarda, bir süre basılı tuttuktan sonra parmağınızı çekiniz.)

 


 

Randevu kaydına tıkladığımızda detaylı bilgilere ulaşıyoruz.
Yan taraftaki resimde görüldüğü üzere 'Bu kaydı Adres-Telefon Defteri ile eşleştirmediniz' uyarısı mevcut.

1 nolu alana tıklayarak eşleştirme penceresine ulaşabilir, bu kaydı Adres-Telefon Defteri arşivindeki kayıtla (aynı kişi) eşleştirebiliriz.Bu eşleştirmenin olması için bu kaydın öncelikle Adres-Telefon Defterine kaydedilmesi gerekmektedir.Kayıt eklemek için 2 nolu alana tıklayabilirsiniz.

3 nolu alanda ise randevu kaydının diğer bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

 


 
Üstteki açıklamada yer alan 1 nolu alana (eşleştirme) tıkladığınızda yandaki ekran açılır.
İlgili kaydı bularak (eğer daha önceden kaydedilmişse) 'Eşitle' butonuna tıklayarak işlem tamamlanır.Artık seçtiğimiz keydın tüm bilgileri, randevu verdiğimiz kayıtla yer değiştirerek eşleştirme tamamlanmış oldu.


 

Eşleştirme sonrası durum ;
1 nolu alan : Kişinin adı
( Buradaki kişi adı üzerine tıklayarak Adres-Telefon Defteri düzenleme ekranına ulaşabilirsiniz )
2 nolu alan : Kişinin telefonu
3 nolu alanlar : Yakınlık bilgileri ve telefonlar

Arama özelliği olan bir cihazla (akıllı telefon gibi) bu paneli kullanıyorsanız üstteki telefon kayıtlarına tıklayarak arama yapabilirsiniz.

Ayrıca bu sistemin mobil cihazlarla uyumlu uygulamalarını indirmek için lütfen 'YARDIM & İLETİŞİM / Mobil Uygulamalar' sekmesini kullanınız.

 
 
Randevu paneli üzerinde randevu zamanı o an itibariyle geçmiş olan bir randevuya tıklarsanız yandaki şekilde pencere açılır.

Yukardakilerden farlı olarak burada 'Seans Sonrası Notu Ekle' kutucuğunun otomatik olarak konumlandığını görmekteyiz.( 4 nolu alan )
 

'Sean Sonrası Notu Ekle' sekmesine tıklandığında açılan pencere.
Bu alana detaylı notlar girmek suretiyle sonradan bunları takip etmek mümkün olmaktadır.


 
Randevu panelinde randevu taşıma işlemi birkaç şekilde olmaktadır.

Sağ taraftaki üst resimde panelin genel olarak Hafta,Ay,Gün şeklinde sınıflara ayrıldığını görmekteyiz.
( Panel ilk açıldığında haftalık olarak açılır )

Randevu kayıtlarımızın tümünü bu şekilde farklı sınıflamalar halinde görebiliriz.

Paneldeki herhangi bir randevunun üzerine fare imlecini basılı tutmak kaydıyla onu başka bir kutcuğun veya günün üzerine sürüklersek yan taraftaki alt resimdeki ekran açılır.
( dokunmatik cihazlarda basılı tutup bırakmak, sonra tekrar basarak sürüklemek gerekir )

Burada 'Tarih' kısmı ilk açılışta 'Kayıtlı Tarih' seçili olarak gelir.Ve sürüklediğimiz yeni tarih alanı buraya entegre olmuş vaziyettedir.Bu şekilde kaydet butonuna tıklayarak taşıma işlemini yapabileceğimiz gibi 'Yeni Tarih Belirle' kutucuğunu seçerek ilgili alanları doldurmak kaydıyla randevuyu istediğimiz tarihe taşıyabiliriz